Szanowni Państwo,

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego informujemy, że w 2020 roku nie odbędzie się kolejna edycja Lubelskich Spotkań Naukowych.

 

Zapraszamy serdecznie na konferencję w 2021 roku.

12 WRZEŚNIA godzina 19.30
Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-029 Lublin
( 2 minuty na pieszo od Lubelskiego Centrum Konferencyjnego) 

  

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie filmowo – muzyczne:
koncert autorskiej muzyki dr Rafała Rozmusa do filmu niemego "Sherlock junior" z 1924 roku - brawurowej burleski Bustera Keatona, niekwestionowanej klasyki kina przeddźwiękowego.

Rafał Rozmus - wielokrotnie nagradzany kompozytor i dyrygent, doktor muzykologii, adiunkt w Zakładzie Teorii Muzyki w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie. Autor muzyki do ponad 50 filmów, seriali i sztuk teatralnych, m.in. Tajemnice Watykanu - największej na świecie produkcji filmowej powstałej na terenie Państwa Watykańskiego, Łowcy Miodu, Za kratą są zielone drzewa, Lód oraz 20 oryginalnych partytur do największych klasyków kina niemego (m.in. DVD Filmoteki Narodowej pt. Mogiła nieznanego żołnierza). Jako dyrygent i orkiestrator brał udział w realizacji muzyki do filmów "Ostatnia rodzina" i "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". kompozytor regularnie współpracuje także z artystami sceny rozrywkowej, m.in. z Golec uOrkiestra, Gromee'm czy Bedoesem

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

*Wydarzenia niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMA.

13 WRZEŚNIA, GODZINA 20.30
LUBELSKIE CENTRUM KONFERENCYJNE,
UL. ARTURA GROTTGERA 2, 20-029 LUBLIN

 

UROCZYSTA KOLACJA W SALI S2 WRAZ ROZDANIEM NAGRÓD, TAŃCAMI I MUZYKĄ
Koszt udziału 50 zł netto/61,50 zł brutto od osoby. Liczba miejsc ograniczona. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

*Wydarzenia niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMA.

12-13 WRZEŚNIA
LUBELSKIE CENTRUM KONFERENCYJNE,
UL. ARTURA GROTTGERA 2, 20-029 LUBLIN

Parter Lubelskie Centrum Konferencyjne

WYSTAWA PRAC DR N.MED GRZEGORZA KOPACZA, długoletniego pracownika Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
„ŚWIATŁOCIENIE UMYSŁU”

 

RYSUNKI GRZEGORZA KOPACZA

Grzegorz Kopacz - Urodził się w Lublinie, w 1959 r. W 1984 ukończył Uniwersytet Medyczny i od tego czasu pracuje w Klinice Psychiatrii w Lublinie. W 1994 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Ożenił się w 1986 r. Ma dwie córki. Jego żona Jolanta również jest lekarzem psychiatrą. Oboje prowadzą szeroko rozwiniętą praktykę psychiatryczną. Jego twórczość ma charakter amatorski. Posfuguje się techniką rysunku - cienka kreska - piórkiem lub cienkopisem. Jest autorem rysunków prezentowanych na kilku wystawach ( 2001-2007) oraz rysunków publikowanych w kilku książkach: Oblicza psychozy (2005) i Pułapki Manipulacji (2006) Anny Grzywy, Sekretne zycie topików (2003) i W rezerwacie (2006) Jerzego Sprawki.

W twórczości Grzegorza Kopacza człowiek skonfrontowany jest z dwubiegunowością świata i swej własnej natury. Marzenia o absolucie zderzają się z upadkiem, z gąszczem wewnętrznych i zewnętrznych komplikacji. Struktura myśli zawiera w sobie jakąś pierwotną, archetypalną grozę, rodzaj tragicznego dysonansu, lecz jednocześnie jest tam zawarta jakaś nieokreślona tęsknota za prawdą, wewnętrzne jej przeczuwanie. Pozwala to na zachowanie równowagi, dzięki której dynamika życia góruje nad statyką rozpaczy. Kiedy jesteśmy w drodze, wszystko jeszcze jest możliwe, walka trwa...

Patrząc na prace Kopacza zauważamy, iż niewątpliwie autor jest zakorzeniony w tradycji wielkich europejskich mistrzów, żeby przywołać tylko Boscha czy Rembrandta, jednocześnie w charakterystycznym dla nich signum formy dostrzega on aktualność i możliwość własnego przekazu. Jego język artystyczny posiada tak intensywną siłę sugestii, iż pomimo naszej wiedzy o fantazji i alegorii jako źródłach kreacyjnych autora, odnosimy wrażenie, jakbyśmy znali z autopsji pewne sytuacje i stany zapisu ludzkiej kondycji. W realizacjach malarskich, obok tematów obecnych w rysunkach, artysta znajduje pole przekazu w intrygującej interpretacji gatunku martwej natury.

Prace Kopacza są wizyjne i jednocześnie dramatyczne, niezwykle intrygującą cechą materii jego rysunku jest zachowanie swoistej „nieszczelności" czerni. Artysta organizuje ją tak, by strefy zaciemnione były jak transparentna klisza, przez którą zajrzeć można w kolejne warstwy obrazu. Osobliwa relacja czerni i bieli prowadzi do rozedrgania tkanki graficznej, tworzonej krótkimi, delikatnymi, lecz zdecydowanymi kreskami o niezwykle dynamicznej naturze. Biegłość w konstruowaniu, maestria sugestywnej narracji wiodą ku takiej wypowiedzi, która niczego ostatecznie nie definiuje, lecz jednocześnie narzuca potrzebę wiwisekcji, pozwala na „zobaczenie" symetrii chaosu, która ocala, konstruuje czy przywraca to, co zdaje się być utracone bądź nieodwracalne. Twórczość Grzegorza Kopacza zasługuje na szczególną uwagę także dlatego, iż wrażliwość artysty spotyka się tu z głębokim doświadczeniem badacza, realizującego się w dziedzinie medycyny. 

Marlena Makiel-Hedruk

 

MIEJSCE KONFERENCJI

Lubelskie Centrum Konferencyjne
ul. Artura Grottgera 2,
20-029 Lublin

 

ORGANIZATOR

Pharma2pharma Sp. z o.o.
ul. Klaudyny 38/117
01-684 Warszawa
tel.: 22 254 86 95
www.pharma2pharma.pl
konferencje@pharma2pharma.pl